«Βαριά» ήττα για την Α.Ε. Καρίτσας στον Λαγκαδά

Μακριά από τον καλό εαυτό της η Α.Ε. Καρίτσας, ηττήθηκε εύκολα με 4-0 από την ΑΠΕ Λαγκαδά σε αγώνα για την 2η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 25’ με πέναλτι που κέρδισε ο Αθανασιάδης, σε χέρι του Βασιουρή και εκτέλεσε εύστοχα ο Καραμανλής. Λίγο πριν το ημίχρονο, ο Χιντσέλι έκανε το 2-0 για την ΑΠΕΛ, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το πρώτο 45λεπτο.

Η ΑΕΚ μπήκε καλύτερα στην επανάληψη, έχασε μεγάλη ευκαιρία με τον Μαυρίδη στο 47’ για το 2-1 και από το 52ο λεπτό έπαιξε με αριθμητικό πλεονέκτημα, καθώς αποβλήθηκε ο Μπάρμπας. Παρόλα αυτά, η ΑΠΕΛ πέτυχε δύο ακόμη γκολ στο τελευταίο τέταρτο με τους Χιντασέλι (77’) και Ζανάκη (84’), διαμορφώνοντας το τελικό 4-0.

Οι συνθέσεις:
ΑΠΕ ΛΑΓΚΑΔΑ (Αλέξανδρος Κατηκαρίδης): Μαυρομιχάλης, Μουχαλης, Λαβιδάς, Μπάρμπας, Καραμανλής Ντουτσαρίδης (81' Σταμπουλής), Χιντασέλι, Έππας, Κοντέων (55' Αγριμάκης), Αγγελούδης (78' Ζανάκης), Αθανασιάδης (66' Ταχμαζίδης)

ΑΕ ΚΑΡΙΤΣΑΣ (Χρήστος Χασιώτης): Τσιλεγκερίδης, Βασιουρής (80’ Αντωνόπουλος), Ραπτόπουλος (84’ Μητράκας), Μπουτογιάννης, Τασίδης, Τροΐρης (86’ Παπαιωάννου), Δαλαμήτρας, Μπέης (46’ Μαυρίδης), Κυπαρίσσης, Κυρτέγος, Τσιώμης